CategoriesSihirliBahçem Blog

SUDA ORKİDE BAKIMI HB-101 MUCİZESİ

Orkideler epifit bitkiler olduğu için kaya, odun vs. üzerinde yaşayabildikleri gibi yoğun su kenarlarında hatta sadece suda bile yaşayabilirler. Bu onların doğasında var. Suda bakım toprakta bakıma göre kolay görünebilir ama daha çok takip ister. Daha çok kökü az kalmış orkideler için tercih edilen bu yöntem son zamanlarda popülerliğini suda orkide bakımına bırakmıştır. Her geçen gün sevilerek yapılmaya devam etmektedir.

Peki, suda orkideye nasıl bakılır neler verilir?

Önceliğimiz ağzı geniş bir cam vazo olmalı geniş olmasındaki sebep köklerin hava almasıdır. Daha sonra doğrudan yakıcı olmayan ama yoğun ışık alabilecek bir yer seçilmelidir. Havadar ve hafif esinti alan bir mekân olmalıdır.18 – 28 dereceli bir ortam suda bakım için ideal bir ortamdır. Köklerin 3 te biri suya değmelidir. Gövde kısmı kesinlikle suya değmemelidir. 

Peki, su ne sıklıkla değişmelidir?

15-20 günde bir su değişimi olabilir. Suyun rengine göre bunu sizlerde belirleyebilirsiniz. Suda bakım kolay ve güzel bir yöntemdir.

En önemli detay ise Gübreleme

Biz burada sizlere mucize besin olan HB-101 besinin önereceğiz su değişimi yapılmadan var olan suyun içine 1 damla HB-101 damlatarak mucizelere kendiniz tanık olabilirsiniz. Kökleri aktifleştirir suda bakıma yeni alınan orkidenizin çabucak ortama alışmasını sağlar. Ve yeni dallar vermesine yardımcı olur. Tek bir besin ile her şeyi elde etmek mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.