CategoriesSihirliBahçem Blog

MASUMİYET SİMGESİ ‘’ORKİDE’’

Orkide eski çağlardan bu yana büyük bir saygı ve ilgi görüyorlar. Pek çok şeyi de sembolize ediyorlar. Örneğin; Aşk, Güzellik, zarafet, Saflık vs. gibi.

Aztekler genellikle güç olarak sembolize ediyorlar orkideleri, kendilerini güçlü kılmak için bir tür olan vanilya orkidesinin aromasını çikolataya karıştırıp kullanmışlar. Böylelikle daha güçlü olduklarına inanırlar.

Victoria dönemi boyunca orkidelerin sadece tropik bölgelerde yetiştiği ve son derece nadir oldukları bilinmektedir. Bu dönemde bir kişiye orkide hediye edilmek istenirse kişide şu anlamı taşıyıp taşımadığı aranırdı. ‘’Ona olan sevgim ve tutkum bu çiçekler kadar güzel ve derin mi?’’. Eğer bu özellik o kişide var ise orkide hediye edilirdi.

Çin’de orkidelerin tamamı zarafetin ve dostluğun tılsımları olarak kabul edilir.

İngiltere’de ise Kraliyeti ve hayranlığı sembolize eder.

Sarı orkideler başarıyı başarmayı temsil eder. Bir işte terfi alınca ya da güzel bir iş başarınca hediye edilebilecek en güzel renkli orkide.

Hiç şüphesiz orkidelerin tüm renkleri birbirinden güzel ve anlamlıdır. Yine de Özel günler için en çok tercih edilen   beyaz renk orkide ise masumiyeti temsil eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.